Sevgili Dr. Cenk Kiper!
Türkiye'de "medya vaizleri" ile başımız dertte. Halkı budalalaştırma yarışında bayağı başarılı oluyorlar. Ama yalnyzca onlar mı?

Ben Türk hekimlerime tırnağımı bile kestirmem. Bugün, "Dr. Cenk Kiper" diye bilinen ne idüğü belirsiz bir kişiyi örnek vereceğim. Bu kişinin bırakın "Dr." olmasını, hekim olmasından bile şüpheliyim.

Vatan gazetesinin internet sitesinde "Merak Merkezi" adı altında okurların sorularına yanıt veriyor.

İnanın bana, onun önerilerini ciddiye alanlar hayatlarını tehlikeye atıyor. O kadar içi boş önerilerde bulunuyor ki, ağzım açık kalıyor. Tüm bölümde verdiği tüm yanıtları ve açıklamaları uzunca yorumlayabilirim. Hekim olmamama rağmen, ben bile, bu kadar zırvaya nasıl izin verilir diye şaşıyorum.

Bu kişi Almaya'da olsa, kesinlikle ceza kanunu gereğince takibe alınır.

Bugün onun köşesinde, "Kızlık Zarı" konusunda açılan ilk sayfadaki soruları ve yorumları buraya hiç bir ayrım yapmaksızın aktarıyorum.

Soru:
Merhabalar. erkek arkadaşımla birlikte olduk ama birliktelik sırasında herhangi bir acı veya kan gelmedi 2-3 saat sonra duş alırken az miktarda kan geldiğini gördüm kızlığım yırtılmış olabilir mi? teşekkürler. Selinsi

Yanıt:
mrb,
berâber olduk derke penis vajinaya girdiyse zar bozulmuştur


Soru:
ben adetimin son günlerinde masturbasyon yaptım adetim koyu renkte gelmekteydi ve az gelmekteydi ve masturbasyon yaptıktan sonra açık renk kan birazda fazla geldi içeri bişey girmedi kızlık zarım bozulmuşmudur gamze

Yanıt:
vajinaya bir şey sokmadıysanız kızlık zarı zarar görmez

Soru:
mrb hocam ben hazal. benm sorunum şu adetim bittikten 1 gün sonra masturbasyon yaptım yastık yardımıyla yaptım üzerimde iç çamaşırı ve eşofmanda vardı ama 4-5 damlakan geldi sizce kızlık zarıma mı zarar geldi yoksa adet kanaması mıydı???? hazal

Yanıt:
Merhaba,
Söylediğiniz durumda zar yırtılması pek mümkün degil,endişe etmenize gerek yok!
Saygılar


Soru:
Merhaba doktor bey bakire bir kızın vajinasının sarkık olması normal midir? esnek zarda kanama meydana gelirmi? Kararsız

Yanıt:
Merhaba,
Vajina bakire olsanızda sarkık olabilir.Bu anatomik bir durumdur ve herkeste vagina aynı şekilde olmayabilir.Doğustan bile farklı olabilir.Esnek kızlık zarları genellikle ilişki sırasında yırtılmadıgı için kanamada olmaz.
Saygılar


Soru:
benım sorunum bısıklete sert b ır sekılde oturdum acı oldu ve kan geldı...yasım 11 ıdı ozaman doktora basvurma bılıncınde degıldım sımdı ıse kafama takılıyor..kızlık zarım yırtıldımı acaba kesınbılgıler verırsenız cok sevınırım ayrıca hıc bı zman ılıskıde bulunmadım seda_41

Yanıt:
Merhaba,
Genellikle söylediğinize benzer durumlarda kızlık zarı yırtılmaz,ancak kesin birşey söyleyebilmem için sizi muayene etmem gerekir.


Bu yanıtlar bizi gerçekten üzüyor.

İlk etapta Dr. Kiper'in yaptığı yazım hataları beni hüzünlendiriyor. Bir ilkokul öğrencisinin chat odasındaki yazı tarzından farkı yok. "Doktor" ünvanı olan bir hekim, psikolog veya psikiyatrist örnek teşkil etmesi lazım. Ki adam yerine koyulsun.

İkinci etapta kullandığı dil (tabirler) beni son derece üzüyor. Türkiye'de acaba ortaokul diploması ile "hekim" olunuyor mu? Çünkü bir ortaokul öğrencisi daha özgün bir dil kullanır.

Hemen hemen tüm yanıtlarında kullandığı sosyolojik bakış açısı da Türk milletini sürekli dibe doğru itiyor.

Örneğin bir okuyucusuna verdiği bir yanıtta "endişe etmenize gerek yok!" diyor. Burada söz konusu okuru endişeyi dile getirmemişti. yalnyzca kızlık zarının yırtılmış olabileceğini dile getirmişti. Acaba bir hekim hangi akıla dayanarak böyle bir tavır kullanır? Sayın Dr. Kiper demek istiyor ki: "Kadınlar maldır ve bacak arasından ibarettir."

Bir hekimin hastası bu tür endişelerini dile getirse bile, o hekim bir bilimadamı gibi yanıt vermeli. Örneğin şöyle: "Dış etkiler dışında kızlık zarının bozulması bir çok kadın için bir nimettir. Çünkü kadınların çoğunluğunda "ilk kez" korkusu mevcuttur. Kadınların çoğunluğu ilk seferinde gerçekten akla gelemeyecek acılara maruz kalırlar. Kızlık zarınızın, dış etki olmaksızın bozulmasına sevinmelisiniz."

Yani hekimler teknisyen teğildir. Hekimler tornacı değildir! Bir hekim ancak iyi bir bilinçbilimci (psikolog) ve iyi bir toplumbilimci (sosyolog) ise, hekim olmaya hak kazanır.

Oysa Dr. Kiper her sözcüğünde kadınları bir eşya gibi algılandırıyor.

Ve sayın Dr. Cenk Kiper her yazısında o derece büyük bir hata yapıyor ki, bir hekimin bu kadar bilgisiz olması beni derinden vuruyor.

Sürekli yaptığı hata şu: "Vajinanıza yabancı bir cisim girmemişse, kızlık zarı bozulmaz!"

Hoppala! Yuh yani! İnanamıyorum! Bu hekim tahsilini nerede yaptı? Tıbbın akıl ölçüsü olduğunu öğrenemedi! Tıpta asla genelleme yapılamaz! Her hasta, kendine özgü bir tıp vakasıdır. Aynı hastalıktaki iki değişik hastaya hiç bir suretle aynı tedavi uygulanamaz. Tedaviler kesinlikle bireysel uygulanmalı.

Dr. Cenk Kiper bunu öğrenmeli.

Dr. Kiper neyi sürekli vurguluyor? "Vajinanıza yabancı bir cisim girmemişse, kızlık zarı bozulmaz!"

Sevgili konuklarım, kızlık zarı tabii ki ilk etapta bir cismin vajinaya sokulmasıyla bozulur. Ama... Her seferinde, "vajinaya bir cisim girince, kızlık zarı bozulur" diye bir kural yoktur. Çünkü uzun süre cinsel ilişkide bulunan bir çok kadın, uzun süre sonra hâlâ "bâkire" olabilir.

Şöyle düşünün: Bir çift evleniyor. Aylar boyu berâber oluyorlar ve sevişiyorlar. Kadın hamile bile kalıyor. Ve bakire bir anne çocuk doğuruyor.

Ben kaba bir örnek verdim.

Ama cinsel ilşkisi olan ve uzun süre bakire kalan sayısız kadın vardır. Bunun da, yine çeşitli nedenleri vardır.

Diğer yandan çok önemli bir konuya değineceğim.

Kızlık zarının bozulması için, içeriye bir cismin sokulması gerektiğine inanmak, düpedüz bilgisizlik ve cahilliktir.

Zira:

1. Atletik derecesinde ağır spor yapan veya bedenen ağır iş yapan kızların kızlık zarı bozulabilir. Yani ağır yük kaldıran kızlar. Bu tamamen normaldir.

2. Aşırı stres ve üzüntüye maruz kalan kızların kızlık zarı bozulabilir. Bu tamamen normaldir.

3. Bir insanın yaşı ilerledikçe, kızlık zarı şaffaflığını kaybeder. Ve er veya geç kızlık zarı kaybolur. Bu tamamen normaldir.


Zira: Kadınların rahimleri çocukluk çağlarında pek hassastır. Virüslere ve zararlı bakterilere karşı kolayca etkisiz kalır. Bunun için evrim sürecinde, rahimi korumak için kızlık zarı oluştu. Kadınların yaşı ilerledikçe, bu viral ve bakteryel tehlikeler azalır. Bunun için de kızlık zarı kendilğinden geri çekilir.

Örnek vereyim. Düşünün ki, her biri 30 yaşında 100 kızdan oluşan bir grup var. Ve bu gruptaki kızların hiç biri hayatında kesinlikle seks yapmadı. Ne tahmin ediyorsunuz; bu kızların arasında kızlık zarı olan kaç kişi vardır? Ben söyleyeyim: En fazla 10! Evet, on!

Çünkü evrim gereği, kızların yaşı ilerledikçe, ihtiyaç duymadığı kızlık zarı da yokoluyor.

Sevgili konuklarım, eğer kızınızın veya yeni evlendiğiniz karınızın kızlık zarı beklediğinizin aksine eksiklik gösteriyorsa, bu onun cinsel aktivitesinin kanıtı değildir. yalnyzca kızlık zarının mevcut olmadığını gösterir. Başka bir şey değil.

Madem konumuz Dr. Kiper, öyleyse gülmeniz veya öfkelenmeniz için "İnançlara göre cinsellik" bölümünden bir alıntı yapayım:

Soru:
mrb, doktor bey ben inançlarına göre yaşıyan bir insanım, ve bu süreç benim eşimle olan cinsel hayatımıda etkiliyor, çünkü cinsel yaşantımızda neyin günah olup olmadığını bilemiyoruz,mesela oral seks konusu? bana nasıl yardım edebilirsiniz celal

Yanıt:
mrb,
inancınızın ne olduğunu bilmiyorum,
ama bütün büyük dinlerde yasaklar aşşağı yukarı aynıdır.Ve bunları akıl yolu ilede bulabilirsiniz çünkü din insanların kendilerine ve çevrelerine zarar vermeden mutlu olmaları için gerekli kurallardan oluşur.gerçekliğe aykırı şeyler ve yasaklar dinde yoktur.
Benim bildiklerim islamiyet için;
anal seks yasaktır
adetliyken cinsellik yaşayabilirsiniz ama cinsel ilişki yasaktır.
evlilik dışı ilişki yasaktır.
başkacada ben bilmiyorum, bu konuda yazılı ilmi yorumlardan faydalanabilirsiniz. oral seks le ilgili bir yasağa ben rastlamadım, yoruma bağlı, bunu değerlendirmek size bağlı


Sevgili konuklarım, kusuruma bakmayın, ama bu kadarına ben ancak "Çüüüüüüşşşş!" derim. İnsanda akıl fikir var! Beyin var! Bu kadar zırvayı bir "sözde bilimadamı"nın kaleminden okumak beni öyle şoka uğratıyor ki, terbiyemi bile unutuyorum.

Madem yalakalık yapmaya ihtiyaç duyuyorsun, bari bilgi sahibi olmadığın konularda fikir beyan etme! Neymiş; "gerçekliğe aykırı şeyler ve yasaklar dinde yoktur"! Oha! Dinin yasakları da her akla uygunmuş! Ben sayın Dr. Kiper'e Kuran'dan öyle bir ayet getiririm ki, bir daha ağzını açamaz hale gelir.

Sayın Dr. Kiper'e esenlikler dilerim.Benzeri konular
» Doktor mu, hekim mi?


Târih: 10.03.2010 | Tıklama: {views} | Bölüm: Sağlık ve CinsellikBu bölümdeki tüm eklentilerim
- Florür: Boyuneğerligimizin nedeni! (17.04.2017)
- Kimi cilt hastalıkları üzerine (23.03.2017)
- Aşk dediğin, ne ola?   (29.10.2016)
- Porno filmi izlemek, sakıncalıdır!   (14.10.2016)
- Tıkanma sorununuz mu var?   (19.04.2016)
- Meryem florasyonu   (28.04.2013)
- Apandisin önemi   (17.03.2013)
- Defne Joy Foster, neden öldü?   (04.02.2011)
- Erdişinin, cinsiyeti saptanamamış!   (16.03.2010)
- Sevgili Dr. Cenk Kiper!   (10.03.2010)
- Doktor mu, hekim mi?   (14.02.2010)
- H1N1 gribine karşı önlemlerim   (08.12.2009)


Content Management Powered by CuteNews


Öngörülen yazılarım
Ötenaziyi yasaklamaktaki mantık
"İnsan onurunu korumak" iddiasını öne sürerek, ötenazi yasalarının çıkarılması zorlaştırılıyor. Bu tür yasaların düzenlemesini yapanlar hiç bir zaman ölüme özlem duyacak kadar hastalık geçirdiler mi?
 
 
2005 © Erol Sürül | erol-surul(at)alazli(dot)net
Ağbağımın, tüm hakları saklıdır.   |   Bu ağbağ, www.alazli.net olanaklarıyyla sağlanmıştır.
Impressum | Copyright | Telif   |   Ağbağ Yönelgesi
Güldürü  |  Ağ bağlantıları  |  Sözlüğüm
Düşmanlarımın çokluğu, ender dostluklarımın kalitesini yükseltir.