Defne Joy Foster, neden öldü?
İlginçtir ki, Defne Joy Foster ismini, önceleri, basında, bilinçaltımdan algılamıştım. Ölümünden bir gün önce de "Sihirli Annem" dizisinin ilk bölümünün ilk 10 dakikasını seyretmiştim.

Öldüğü gün, öğlen saatlerinde "yandaş" basında yaygara başlatıldı: "Astım hastası olan Foster, alkolün de etkisiyle hayatını kaybetti." Bu yandaş medyaya Habertürk denilen beyhûde kuruluş öncülük etti.

Yani bu zavallı mahlâkatların anlayışına göre, alkol öldürür! Ve bilâkis, astım hastaları alkol alınca, bu tamamen öldürücü olur!

Yazık, yazık!

Bu haberlere yazılan yorumlar da, Türkiye'deki ortalama eğitimin yerlerde süründüğünü gösterdi. Benim yorumlarım da elbet de yayınlanmadı.

Ey ahâli! Ben hem astım hastasıyım, hem de KOAH hastasıyım. Ayrıca, solunum yoluyla beni etkileyen değişik alerjilerim var. Bildiğiniz tüm solunum hastalıkları, bende mevcut.

Her gün en az 2 şişe bira içiyorum. Veya bira içmesem bile eşdeğer miktarda diğer alkolikaları tüketiyorum. Tüm bu beslenme tavrımı, hekimler de destekliyor.

Çünkü alkol, öldürücü olamaz! Oksijenin öldürücülük oranı ne ise, alkolün de o kadardır.

Alkolü belirli bir düzeyde sürekli tüketen insanlar, tüketmeyenlere oranla, her zaman daha sağlıklıdırlar. Alkol, hem sinir sistemini, hem de damarları güçlendirir.

Seviyeli biçimde alkol tüketenler, hiç tüketmeyenlere oranla %65 daha az kalp, damar ve sinir hastalıklarına mâruz kalırlar. Yani, hiç alkol tüketmeyenlerden 100 kişi kalp, damar ve sinir hastalıklarına maruz kalırken, seviyeli tüketenlerde bu oran yalnızca 35'tir.

Alkolün, ilâçları olumsuz etkilediği de, cehaletin ürettiği bir şehir efsanesidir. Bunun gerçekçilik payı, sıfır denecek kadar azdır. Ancak tek-tük ilâçlarla berâber alkol tüketmemek gerekir.

Ama tüm bu ilâçlar, oral (ağızdan) alınabilecek ilâçlardır. Ama oral deyince, ağızdan alınarak mideye yollanan ilâçlar söz konusudur.

Solunum hastalıklılarında oral alınabilecek yalnızca bir tür kapsül vardır. O kapsül de hekimler tarafından pek rağbet görmez. Ayrıca, aynı kapsül, alkolün etkisiyle şekil değiştirmez.

Solunum hastalıklarında genelde yalnızca spreyler kullanılır.

Yani Defne Joy Foster'in astım ilâcı ve alkolün karma etkisiyle öldüğünü iddia etmek, akla ve bilime hakârettir. Eğer ilgili adlî kurumlar bu yönde araştırma yaparlarsa, o ilgili kişileri ve kurumları da sorgulamak lâzım.

Bugün okuduğum son habere göre, ölüm sebebi olarak "solunum yetersizliği" gösteriliyor.

Bingo! Tam tahmin ettiğim gibi!

Sevgili konuklarım, burada "solunum yetersizliği" kavramı, o kişinin "astım hastalığından öldüğü" anlamına gelmez.

Günümüzde tıp o kadar ilerledi ki, Foster'ın yaşındaki bir "körpe"nin astım hastalığından ölmesi, tam anlamıyla olanaksızdır! Astımdan ölmek için, insanın yaşı 60'ın üzerinde olması lâzım.

Eğer herhangi birisi, Foster'in ölüm sebebini "astımın getirdiği solunum yetmezliği" olarak belgelerse, o kişi kesinlikle birilerine hizmet ediyor. Bir adlî tıpçı, bir polis, bir savcı ya da bir yargıç bu yönde araştırma yapmamalı ve karara bağlamamalı.

İlk düşünce, en doğru düşüncedir. Ve yine bingo!

Defne Joy Foster'ın ölümünün yegâne sebebi cinaâyettir! Benim açımdan bu kesindir! Bundan, başka herhangi bir neden aramaya, hiç gerek duymuyorum.

İlgili kurumların artık tek işi olmalı: Bu cinâyeti kim işledi? Bu araştırılmalı!


Târih: 04.02.2011 | Tıklama: {views} | Bölüm: Sağlık ve CinsellikBu bölümdeki tüm eklentilerim
- Florür: Boyuneğerligimizin nedeni! (17.04.2017)
- Kimi cilt hastalıkları üzerine (23.03.2017)
- Aşk dediğin, ne ola?   (29.10.2016)
- Porno filmi izlemek, sakıncalıdır!   (14.10.2016)
- Tıkanma sorununuz mu var?   (19.04.2016)
- Meryem florasyonu   (28.04.2013)
- Apandisin önemi   (17.03.2013)
- Defne Joy Foster, neden öldü?   (04.02.2011)
- Erdişinin, cinsiyeti saptanamamış!   (16.03.2010)
- Sevgili Dr. Cenk Kiper!   (10.03.2010)
- Doktor mu, hekim mi?   (14.02.2010)
- H1N1 gribine karşı önlemlerim   (08.12.2009)


Content Management Powered by CuteNews


Öngörülen yazılarım
Ötenaziyi yasaklamaktaki mantık
"İnsan onurunu korumak" iddiasını öne sürerek, ötenazi yasalarının çıkarılması zorlaştırılıyor. Bu tür yasaların düzenlemesini yapanlar hiç bir zaman ölüme özlem duyacak kadar hastalık geçirdiler mi?
 
 
2005 © Erol Sürül | erol-surul(at)alazli(dot)net
Ağbağımın, tüm hakları saklıdır.   |   Bu ağbağ, www.alazli.net olanaklarıyyla sağlanmıştır.
Impressum | Copyright | Telif   |   Ağbağ Yönelgesi
Güldürü  |  Ağ bağlantıları  |  Sözlüğüm
Düşmanlarımın çokluğu, ender dostluklarımın kalitesini yükseltir.