Homoseksüel mi, değil mi?

Bizim Tine var ya; sarışın mı sarışın! Onunla arkadaşlık edebilmek için erkekler sira bekliyor. Kadınlar bile bazan ona sarkıntılık yapıyor. Halbuki kendisi öyle masum ki, kelimelere sığmaz.

Yeni taşındığı daireyi kutlama törenine bir-kaç eski ve yeni dostunu davet etti. Tabii ki eski kocasını, Werner`i de davet etti. Werner ibne bir erkektir. Werner`i davet etmişken, onun arkadaşlarını ve başka ibne arkadaşlarş da davet etti.

Oturma odası tıklım tıklımdı. Öyle ki, davetliler mutfağa ve hole dağıldılar.

Bu gece, birbirlerini ilk kez görenler ve yeni tanışanlar da oldu. Kimin ibne, kimin lezbiyen ve kimin hetero olduğunu anlayabilmek için, davetlilerin tümünü taniyabilmek gerekiyordu.

Davetliler arasında bir de Harald vardı. Harald, pek muhafazakâr birisi görünümündeydi. Her an yanlış bir şey söyleyebilirmiş gibi, içinde sürekli bir tereddüt vardi. Diğer davetlilerle sohbet etmekte zorluk cektiği belliydi. Hani belki ağzından istemeyerek yanlış bir lâf çıkabilirdi. Öyle değil mi?

Bir ara ister istemez Werner ile Harald arasındaki bir sohbete kulak misafiri oldum. Nasıl olduysa, Harad Werner`e, "Sen homoseksüelsin, değil mi?" dedi?

Ben de hemen araya karıştım. "Hayır, Werner homoseksüel değil."

Harald mahçup olmuştu yine. "Değil mi? Ben homoseksüel olduğunu sanmıştım."

"Degil. O homoseksüel değil," dedim. Sürekli de sırıtıyordum.

Werner`e döndü: "Özür dilerim. Bir yanlış anlaşma oldu sanırım. Senin homoseksüel olduğunu sanıştım."

Werner de, "Evet, homoseksüel değilim," diyerek güldü.

Bir-kaç dakika sonra Werner`in sevgilisi Peter, Werner`e yaklaştı ve onu sefkatle agğzından öptü.

Bu sefer Harald şok oldu. Bana baktı. Çehresinde binbir soru imgesi vardı. Ben de ne istedigini anlamıyormuşum gibi, ona bakışlarımla sorular yönelttim.

"Iyi misin?" diye sordum.

Harald bocaladı. Saniyelerce bir sey söylemeye calıştş. Ama sorusunu nasıl formüle edeceğinde tereddüt ediyordu.

Sonunda baklayı agzından çıkardı: "Hani Werner homoseksüel değildi?" Sonra Werner`e döndü. Aynı soruyu ona iletmek istermiş gibi onunla bakıştı. Ama Werner bir sey söylemiyordu. yalnyzca gülümsüyordu.

Ben de Harald`ı aydınlatmak istedim. "Hayir. Werner homoseksüel degil. O ibne."

Harald`in ağzı acik kaldı. "Öyle şeyler söylenmez."

"Ama o ibne. Bunu neden söyleyemeyecekmişiz? İbne o; ibne!"

Sonra Werner`e döndü. Werner`den bir yorum bekliyordu. Werner de açıklamayı getirdi: "Erol haklı. Ben homoseksüel değilim. İbneyim. İbne!"

****

Bu hikayedeki sözün özü ortada.

Türkiye`deki ibneler ibne sözcüğünü bir türlü ağzından çıkaramiyorlar. İngilizce`den buldukları Türkçe'mize iyice aykırı bir terimle, kendilerini gay olarak nitelendiriyorlar. Tamam, ibne sözcüğü de Türkçe`ye çöl bedevilerinin dilnden getirildi. Ne kadar da çöl
bedevisi olsalar bile, bu sözcüğü yüzyıllardır kullanıyoruz. Söz konusu çöl berdevilerini ne kadar sevmesem bile, coğrafi açıdan da onlara daha yakınız.

Artık ibne Türk erkekleri çevrelerini kendi valıkları hakkında eğitmeleri gerekiyor. Bilakis gelişmekte olan ülkelerde, eşcinsel olmak hâlâ bir hastalık ve de utanılması gereken bir unsur olarak gösteriliyor. Bu, eğitimsizlikten kaynaklanıyor. Bir de işi sözde bilimselleştirmek amacıyla, eşcinselliği bir tercih olarak gösterenler de var. Halbuki, eşcinsellik ne bir
hastalık, ne de bir tercihtir. Insanin DNA`sinda yerleşmis bir gerçektir. Böylece eşcinselliği "tercih" olarak göstermek de, bir nevi saygisizlik; ve hatta hakârettir.

Şunu da unutmayalım: Halkının coğunluğunu muhafazakar kesimlerin oluştuğu Türkiye gibi ülkelerde, yetişkin halkın en az %80`i eşcinsel deneyimlidir. Biliyorsunuz, namus mamus derken, cinsel eylemler yasaklanıyor. Böylece insanlar, son çözümü eşcinsel iliskilerde buluyor. Böyle bir milletin eşcinselliği kötümsemesini anlamak mümkün degil!
****

Sevglili ibnelerimniz, birakin gay veya homoseksüel olmayı! Gururunuzla kendinizi ibne olarak tanıtın! Gizlenmeyin! Kendinizle övünün. Çünkü sizin özelliğiniz, doğanın insanlara verdiği bir nimettir. Bu nimetten utanmayın.

Bir de şu gizlenme olayı var. Aklıselim bir insanı bu gerçek utandırıyor. Nasıl olur da bir insan gercek kimliğini gizleyebilir? Ne yazık ki milletimiz 21. yüzyılda bile hoşgörüyü öğrenememiş. Ne yazık ki bu bağnaz insanlar, halkımızın bir bölümünün gizli yaşamasını zorunlu kılıyorlar.

Günümüzde bile ibne terimini küfür olarak kullanan sefil zihniyetlere acıyorum. Dilerim ki, bu insanlar eğitimlerini genişletirler.

Bugün Avrupa ülkelerinde ibnelerin ve lezbiyenlerin gerçek kimliklerini gizlemeleri düşünülemez. Bu da gerçek eğitimin, insan sevgisinin ve hoşgörünün gerçekte nerelerde olduğunu gösteriyor.

Kendisini sözde hoşgörülü nitelendiren milletler, örneğin Araplar ve Arap geleneklerinin körükçüleri, bilimsel ve duygusal gerçeklere kör kalan insanlardir.


Târih: 01.01.2008 | Tıklama: {views} | Bölüm: Bilinçbilim, Toplumbilim ve Toplumsal EvrilimBu bölümdeki tüm eklentilerim
- Bir kadının değeri, bedeniyle mi sınırlıdır? (23.09.2017)
- Umudumu yitirmedim! (17.06.2017)
- Büyüğe saygı mı? (28.03.2017)
- Bize, lâyık mıdırlar? (07.04.2017)
- Kadınlar, hâlâ erkeklerin kölesidir! (12.03.2017)
- Karar: Türk ulusu, topluca, us sağlıgını yitirmiştir! (10.02.2017)
- Toplumlararası algılama farklılıkları (08.01.2017)
- Beşiğinin, nerede durduğunu, unutma aslâ!   (25.12.2016)
- Karaca Türkler   (08.11.2016)
- Çapkınlar ve kaltaklar!   (31.10.2016)
- Yalnızca erkekler aldatırmış!   (26.10.2016)
- Başımız sağolsun; asâleti kaybettik!   (27.09.2016)
- Parfüm: En gereksiz buluş!   (17.03.2016)
- Günümüzdeki insanların, güzellik algılamaları   (06.11.2015)
- Çocuklarınızdan, özür dilediniz mi?   (14.08.2013)
- Sözde ahlâksız kavramlara, dahâ ahlâksız karşılıklar!   (31.03.2013)
- Erkeklerin saçları, neden kısadır?   (19.10.2012)
- Evlilik nedir? Düğün nedir?   (28.12.2011)
- Helâaal! Urfa'da, ibneliğe teşvik geliyor!   (05.02.2011)
- "Kız istemek", insanlık suçudur.   (31.12.2009)
- Kimdir o beni eleştiren!   (21.12.2009)
- Ölüleri yakmanın nedeni   (20.10.2009)
- Homoseksüel mi, değil mi?   (01.01.2008)

Content Management Powered by CuteNews


Öngörülen yazılarım
Ezgin bir kadının ahmakça dayatmaları!
Ezgin kadınların, belirgin erkillliği bilinçsizce yüceltmesi!
Erkekler neden etek giymez?
Etekler, kadınların yaşamını bazı durumlarda kolaylaştırır. Bazılarında da zorluklar doğurur. Peki erkekler neden etek giymez?
Türkiye'de üstün ahlâk!
Ahlâksızlık Türkiye'de neden üstün ahlâk olarak algılanıyor? Yasaların bundaki etkileri nelerdir?
Eş, karı, koca
İçinde bulunduğumuz siyasi durum, insanları yalancı, yalaka ve oportünist olmaya zorluyor. Eskilerde onur abidesi olan kavramlar günümüzde suç olarak görülüyor. Bir erkeğin karısı onun eşi midir? Bir kadının kocası onun eşi midir?
Evrim, evrilim ve evrimleşme
Evrim kuramını kavrayamayan kafaların safsatası: "Evrimcilerin iddiasına göre, insanlar maymunlardan evrimleşmiştir." Görüyorsunuz ki, her insanın beyni yeterince "evrilmemiştir"! İnsanların "maymunlardan" "evrimleştiğini" iddia edenler kesinlikle bir bilinçbilimciye başvurmalı. Zira tek bir evrimci bile böyle deli saçması bir iddiada bulunmadı.
 
 
2005 © Erol Sürül | erol-surul(at)alazli(dot)net
Ağbağımın, tüm hakları saklıdır.   |   Bu ağbağ, www.alazli.net olanaklarıyyla sağlanmıştır.
Impressum | Copyright | Telif   |   Ağbağ Yönelgesi
Güldürü  |  Ağ bağlantıları  |  Sözlüğüm
Düşmanlarımın çokluğu, ender dostluklarımın kalitesini yükseltir.